Profil společnosti

Palomar Medical Technologies, Inc. (Nasdaq PMTI) je přední výzkumný a vývojový podnik, který se zabývá patentovanými systémy využití světla pro estetická ošetření. Na konci devadesátých let minulého století byla společnost Palomar první firmou, která získala Povolení 510(k) od Agentury Spojených států pro kontrolu potravin a léků (FDA) na vysoce výkonné profesionální laserové systémy pro epilaci a trvalou redukci ochlupení. V prosinci 2006 se Palomar také stala první společností, která obdržela od FDA Povolení 510(k) OTC - volný prodej - pro nově patentované domácí použití světla k epilaci. Toto povolení umožňuje, aby se zařízení dávalo do oběhu a prodávalo přímo spotřebitelům bez lékařského předpisu. Poté se v červnu 2009 Palomar stala první společností, která obdržela od FDA Povolení 510(k) OTC na nové, patentované zařízení pro domácí použití laseru k ošetření periorbitálních vrásek.

Profesionální systémy firmy Palomar jsou již instalované v lékařských ordinacích na celém světě a do dneška již provedly miliony ošetření. Palomar zkouší nové a velmi zajímavé indikace za účelem dalšího zdokonalení trhu s epilačními přístroji a dalšími estetickými aplikacemi včetně redukce tuku, léčby akné a omlazování pleti.

Palomar je jednoznačně zaměřena na rozvoj patentované světelné technologie pro velké trhy s přímým přístupem ke spotřebiteli. Klinické výsledky naznačují, že technologie firmy Palomar může být pro spotřebitele vynikajícím přínosem ve srovnání s v současnosti dostupnými spotřebitelskými produkty. Palomar udělila společnosti Procter & Gamble Company (NYSEPG) nevýlučnou licenci určitých práv duševního vlastnictví v oblasti domácího použití světla pro epilaci u žen. Palomar se především zaměřuje na získání podílu na multimiliardovém dolarovém spotřebitelském trhu prostřednictvím zpřístupnění a dostupností své technologie po celém světě.

Palomar má řadu výrobků pro profesionální trh, mezi které patří laser Palomar StarLux®, platforma Pulsed Light a laser formující tvary těla Palomar Aspire® SlimLipo™. Platforma StarLux se dá použít na široké spektrum estetických aplikací, např. na trvalou epilaci, odstraňování žilek na nohou a pigmentovaných lézí, frakční vyhlazování a zpevnění pokožky, odstraňování vrásek, vaskulární ošetření a léčbu akné. Je tradicí firmy Palomar, že věnuje značnou část svých zdrojů na vývoj nové technologie a produktů a společnost očekává, že tento trend bude pokračovat i v dohledné budoucnosti.

Palomar má dobré postavení pro další úspěch ve vývoji a uvádění na trh nových výrobků pro estetické ošetřování světlem. Díky patentované technologii společnosti mohlo její vedení vyjednat s řadou společností výhodné licenční poplatky. Palomar prodává systémy pro estetické aplikace, jejichž úhrada nejde ze systémů zdravotní péče.